راهنما و اطلاع‌رسانی مراحل انجام کاربینی و کارورزی

 1. دانشجوی گرامی لطفاً در مرحله‌ی اول متن اطلاع‌رسانی، مطالب و پرسش‌ها و پاسخ‌های آن‌ها را با دقت بالا مطالعه نمایید.
 2. در صورتی که به غیر از این موارد، پرسش دیگری دارید، لطفا در مرحله‌ی دوم از قسمت جستجو پرسش خود را درج و جستجو نمایید.
 3. به تیکت‌ها با موضوع‌های و پرسش‌های پاسخ داده شد در جدول ذیل، پاسخ و ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 4. برای آشنایی بیشتر با فرایند کلی کاربینی و مراحل مختلف آن فایل زیر را مطالعه فرمایید
فایل آشنایی با کاربینی و مراحل و کلیات آن

کاربرگ های کاربینی

ردیفشماره‌ی کاربرگ عنواندانلود کاربرگ
101معرفی نامه‌ی کاربینی دانلود
202زمان بندی حضور کاربین دانلود
303کاربرگ تعهد کاربین دانلود
404فرم گزارش کاربینیدانلود
505فرم ارزشيابي درس کاربينيدانلود
606کاربرگ تاییدیه کاربینیدانلود
707راهنمای تکمیل کاربرگ‌های گزارش کاربینیدانلود

کاربرگ های کارورزی

ردیفشماره‌ی کاربرگ عنواندانلود کاربرگ
101معرفی نامه‌ی کارورزیدانلود
202زمان بندی حضور کارورز دانلود
303کاربرگ تعهد کارورز دانلود
404 گزارش هفتگی کارورزیدانلود
505گزارش ماهانه کارورزیدانلود
606 ارزیابی مربی کارورزیدانلود
707 ارزیابی مدرس کارورزیدانلود
808 ارزیابی نهایی کارورزیدانلود
909کاربرگ تاییدیه کارورزی دانلود
1010دستورالعمل تکمیل کاربرگ های گزارش کارورزیدانلود
1111فایل اکسل کارورزیدانلود
12نمونه گزارش تکمیل شده کارورزیدانلود

اطلاع‌رسانی  مراحل انجام کاربینی

دانلود کاربرگ معرفی نامه‌ی کاربینی و کارورزی

اطلاع‌رسانی و مراحل انجام  کارورزی 1 و 2

بدینوسیله جهت آگاهی کلیه دانشجویان که در تابستان درس کارورزی 1 و 2 را اخذ نموده اند مطالب زیر را اعلام می دارد:

 1. مدت زمان کارورزی 1 و کارورزی 2 هر یک به مدت 240 ساعت می باشد.
 2. مدت زمان کارورزی هر روز حداکثر 8 ساعت بین ساعات 8 صبح لغایت 20 خواهد بود.
 3. محل کارورزی با توجه به رشته تحصیلی دانشجویان و مشابه مکان هایی است که در کاربینی معرفی گردیده است .
 4. کاربرگ‌ها و مراحل اجرایی کارورزی در اطلاعیه بعدی به ترتیب ذکر می گردد. لطفا دقت نمایید و مطابق با دستورالعمل و به ترتیب اقدامات لازم را انجام دهید.
 5. محل کارورزی خود را انتخاب نموده ، نقطه چین های خالی کاربرگ‌ معرفی نامه کارورزی را پاک کرده و اطلاعات خود را در جاهای خالی تایپ نمایید . در اعلام نيمسال های معرفی نامه دقت نمایید منظور نیمسال تحصیلی ورود شما  و نیمسال اخذ درس کارورزی است.
 6. نام شرکت ،سازمان و… که می خواهید کارورزی را در آن محل بگذرانید را تایپ کنید. کاربرگ را در 2 نسخه پرینت نموده و همراه با 2 نسخه جدول زمان بندی پیشنهادی کاربرگ شماره 2  که خودتان تکمیل نموده اید به دفتر آموزش تحویل دهید.  24 الی 48 ساعت بعد کاربرگ امضا شده را از آموزش دریافت کنید.
 7. توجه داشته باشید میبایست قبل از هر اقدامی کاربرگ‌های تایید شده را از دفتر آموزش تحویل گرفته و سپس کارورزی خود را آغاز نمایید. شروع کارورزی برای دانشجویانی که در موعد مقرر نامه معرفی نامه دریافت می کنند از روز انتخاب واحد مورد تایید است.
 8. کلیه‌ی کاربرگ‌ها با فونت B Nazanin 14 تایپ گردد و متن و امضا هر کاربرگ می بایست در یک صفحه باشد کاربرگ‌هایی که متن در یک صفحه و مهر و امضای انتهای صفحه در صفحه دیگر پرینت شده باشد مورد پذیرش نمی باشد.
 9. کاربرگ شماره 3 یا کاربرگ تعهدنامه توسط دانشجویان میبایست تکمیل و تایپ شود و در زمان تحویل مدارک کارورزی به مرکز آموزش جهت ارایه به استاد تحویل شود.
 10. کاربرگ‌های شماره 4 الی 8 یا کاربرگ‌های کارورزی شامل چندین کاربرگ می باشد که در طول کارورزی توسط دانشجویان می بایست به تدریج و به شرح زیر تکمیل و حتما تایپ شود و در زمان تحویل مدارک کارورزی به مرکز آموزش جهت ارایه به استاد تحویل شود.
 11. کاربرگ 4 جدول گزارش پیشرفت هفتگی است که به تعداد هفته های کارورزی (4 صفحه به بالا) میبایست دقیق و کامل تایپ شود و در نهایت به تایید (مهر و امضاء) مسوول کارورزی در سازمان مربوطه رسانیده شود.
 12. کاربرگ 5 جدول گزارش پیشرفت ماهانه کارورزی است که به تعداد ماه های کارورزی (1 یا 2 صفحه به بالا) میبایست دقیق و کامل تایپ شود و در نهایت به تایید (مهر و امضاء)مسوول کارورزی در سازمان مربوطه رسانیده شود.
 13. کاربرگ 6 مربوط به ارزیابی مربی یا سرپرست کارورزی است که توسط کارورز آماده می شود و میبایست  مربی یا مسوول کارورزی در سازمان مربوطه آن را مورد تایید (مهر و امضا) قرار دهد.
 14. کاربرگ 7 مربوط به ارزیابی استاد کارورزی میباشد و  میبایست اطلاعات دانشجو در آن تکمیل شود و بخش ارزیابی نهایی ؛ نمره و امضای مدرس خالی گذاشته شود و توسط استاد مربوطه تکمیل خواهد شد.
 15. کاربرگ 8 ارزیابی نهایی است . دانشجویان فقط اطلاعات مربوط به خود را در  کاربرگ‌های 7 و 8 درج کنند.
 16. بعد از اتمام کارورزی و تایپ و تکمیل کلیه کاربرگ‌ها، آن‌ها را پرینت نمایید؛ سپس محل امضای دانشجو را خودتان امضا کنید.
 17. محل امضای مربی و مسوول کارورزی را مقام مسئول در آن سازمان با ذکر نام و نام خانوادگی ذیل کاربرگ‌ها مهر و امضا نماید.
 18. محل امضای مدرس را خالی بگذارید.
 19. کاربرگ شماره ۲ یا جدول زمان بندی بعد از اتمام کارورزی به تعداد هفته های کارورزی (5یا  6  صفحه به بالا) میبایست دقیق و کامل تایپ شود و طبق زمان بندی حضور در محل کارورزی در نهایت به تایید (مهر و امضاء) مسوول کارورزی در سازمان مربوطه رسانیده شود و همراه با کلیه کاربرگ‌های کارورزی جهت ارایه به استاد تحویل دانشگاه گردد.
 20. این کاربرگ میبایست مدت زمان 240 ساعت را پوشش دهد ، روزهایی که بر هر دلیل در محل کارورزی نبوده اید در جدول مشخص و زمان بندی واقعی درج شود.
 21. مجددا تاکید می گردد محل امضای مربی و مسوول کارورزی را مقام مسوول در آن سازمان با ذکر نام و نام خانوادگی ذیل کاربرگ‌ها مهر و امضا نماید.
 22. آخرین کاربرگ شماره 9 می‌باشد و مربوط به تایید کارورزی دانشجویان است که میبایست در سربرگ سازمان مربوطه تکمیل ، تایپ و پرینت شود و توسط سازمان مربوطه مهر و امضا شده، همراه با کلیه کاربرگ‌های قبل به ترتیبی که ذکر شد تکمیل و تایید شده ، در تاریخ مقرر به دانشگاه ارایه شود.
 23. پس از تکمیل فرم های ذکر شده کلیه صفحات فرم ها را اسکن نموده و در لوح فشرده ذخیره نموده و به همراه یک فیلم کوتاه 5 تا 15 دقیقه ای از محل کارورزی و نحوه انجام فعالیت ها به آموزش مرکز به همراه نسخه های کاغذی گزارش ارائه نمایید. بر روی لوح فشرده نام نام خانوادگی رشته مقطع نام محل کارورزی نوشته شود.
 24. در خصوص نحوه تهیه فیلم کوتاه این موارد را رعایت فرمایید الف-با دوربین موبایل یا دوربین فیلم برداری یا عکسبرداری اقدام به تهیه فیلم نمایید ب-در صورتی که پرسنل محل کارورزی راضی به فیلم برداری نیستند هیچ لزومی به فیلم برداری از آنها نمی باشد. این مورد در محل های باشگاه ورزشی و آموزشگاه نیز الزامی ندارد و می توان زمانی فیلم برداری نمود که سایر ورزشکاران یا دیگر هنرجویان در محل باشگاه یا آموزشگاه نباشند. ج-با روشن کردن دوربین از خیابان و تابلو محل کارورزی فیلم را شروع نموده و به داخل محل وارد می شوید. سپس از محیط داخلی فیلم گرفته و در مورد فعالیت آن محل و فعالیت خودتان در آن محل توضیحاتی ارائه می دهید. دوربین را به سمت خود گرفته و خود را معرفی نمایید. شامل نام و مشخصات و تاریخ اخذ فیلم و موضوع فیلم که کاربینی یا کارورزی می باشد و مربوط به ترم مهر 1402 است. پس از تهیه فیلم آنرا طبق بند 23 در لوح فشرده ذخیره نمایید.
 25. همچنین فایل اکسل انجام  کارورزی را دانلود نموده و اطلاعات خود را در یک سطر بر اساس موارد خواسته شده درج نموده و از طریق شبکه های اجتماعی یا رایانامه (ای میل) به نماینده کلاس ارسال نمایید. (لینک فایل اکسل)
 26. نمایندگان کلاس در مرحله بعد همه فایل های ارسال شده توسط دانشجویان را در یک فایل تجمعی ذخیره کرده و به آدرس رایانامه (ای میل) مرکز ارسال می نمایند. آدرس: ofogh.uni@gmail.com
 27. مدارک لازم بصورت خلاصه از این قرار می باشد: دانلود و تکمیل فرم ها و پرینت آنها. اسکن همه صفحات کاربرگ ها برای ذخیره در لوح فشرده – اخذ فیلم از مکان کارورزی و ذخیره در لوح فشرده – دانلود فایل اکسل بند 25 بصورت تکمیل شده برای نماینده کلاس – حضور در آموزش مرکز و ارائه گزارش بصورت کاغذی و لوح فشرده.
 28. پیشنهاد مهم: مرکز پیشنهاد می نماید از کلیه کاربرگ های کاربینی و کارورزی نهایی شده و فیلم گرفته شده از محل کاربینی یا کارورزی یک نسخه برای خود نگهداری نمایید. این مدارک برای آینده شغلی و استخدام شما کاربرد دارد.

*در صورتی که به غیر از این موارد، پرسش دیگری دارید لطفا تیکت ارسال کنید. زمان‌های مراجعه برای اخذ معرفی‌نامه و یا تحویل گزارش کاربینی و کارورزی: با هماهنگی و تعیین وقت (روز و ساعت) با شماره تماس همراه 09374342920 از طریق پیام کوتاه (SMS) یا شبکه‌های اجتماعی ایتا یا واتساپ ازتباط برقرار کنید.

 • روزهای دوشنبه هر هفته ساعت 15-16 بعد از ظهر
 • روزهای پنج‌شنبه هر هفته ساعت 11-12 صبح
لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه فرمایید

استانداردهای محل کارورزی

اشخاص حقوقی و حقیقی مورد تایید برای انجام کاربینی و کارورزی 1 و2

(سازمان‌ها، ارگان‌ها،شرکت‌ها، موسسات، مراکز، واحدهای صنفی، واحدهای کسب و کار، واحدای تولیدی – صنعتی و … )

 1. دانشجویان می‌بایست با توجه به رشته تحصیلی خود کاربینی و کارورزی 1 یا 2 را در محل های مشخص شده ( که به تفکیک رشته در اطلاعیه های بعدی ذکر می گردد) و در سرفصل دروس کاربینی و کارورزی نیز تعیین شده است، بگذرانند.
 2. تاکید می گردد اطلاعیه های مربوط به کاربینی و کارورزی را به ترتیب و با دقت مطالعه بفرمایید و مطابق با آن عمل کنید.
 3. باتوجه به محدود بودن زمان ثبت نمرات در سامانه هم‌آوا توسط دانشگاه جامع علمی – کاربردی، هیچ گونه تاخیر و اشتباهی به دلیل عدم آگاهی دانشجویان قابل پذیرش نمی باشد.
 4. دانشجویان گرامی به مقطع کاردانی و کارشناسی و رشته‌ی تحصیلی در اطلاعیه‌ها توجه و دقت نمایند.

رشته‌ی پخت‌و‌پز (آشپزی) –  مقطع کاردانی و کارشناسی

در مقطع کاردانی کلیه‌ی فعالیت‌های مربوط به آشپز توسط کارورز انجام خواهد شد.
در مقطع کارشناسی کلیه‌ی فعالیت‌های مربوط به سرآشپز عملیاتی و سرآشپز اجرایی توسط کارورز انجام خواهد شد.
کلیه‌ی‌ مراکز پذیرایی زیر مجموعه هتل ها و اماکن اقامتی
کلیه‌ی‌ آشپزخانه‌ها (وابسته به هر سازمان یا ارگان دولتی و غیر دولتی)
کلیه‌ی رستوران‌ها
کلیه‌ی کیترینگ‌ها
کلیه‌ی مراکز تهیه و تولید غذا
کلیه‌ی شرکت ها و کارخانه های صنعتی تولید مواد غذایی
انجام هر کارورزی به مدت 240 ساعت می‌بایست فقط در یک محل انجام شود. انجام کارورزی 2 می تواند در همان محل و یا محل منتخب دیگری نیز انجام شود.
توجه داشته باشید 240 ساعت هر کارورزی قابل تفکیک و تقسیم در دو محل نخواهد بود.

رشته‌ی مدیریت گردشگری – مقطع کارشناسی

کارورزی 1

کلیه ‌ی واحدها و مراکز اقامتی (هتل ها)
کلیه‌ ی واحدها و مراکز پذیرایی (رستوران ها)
کلیه‌ ی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری (آژانس ها)

کارورزی 2

کلیه‌ ی مراکز تفریحی و باشگاه‌های پذیرایی
کلیه‌ ی مراکز برگزار کننده رویدادها
کلیه‌ ی مراکز برگزار کننده مراسم و تشریفات
کلیه ‌ی مراکز برگزار کننده نمایشگاه‌ها
کلیه‌ ی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری (آژانس ها)
انجام هر کارورزی به مدت 240 ساعت می‌بایست فقط در یک محل انجام شود.
انجام کارورزی 2 می تواند در همان محل و یا محل منتخب دیگری نیز انجام شود.
توجه داشته باشید 240 ساعت هر کارورزی قابل تفکیک و تقسیم در دو محل نخواهد بود.

رشته‌ی گردشگری – مقطع کاردانی

کارورزی 1

کلیه‌ی دفاتر (آژانس) خدمات مسافرتی و گردشگری بندهای الف – ب – ج  به منظور انجام امور صدور بلیت و آشنایی با کلیه‌ی فعالیت های پشت کانتر فروش
واحد بازرگانی بخش فروش بلیت کلیه‌ی شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی (دارای دفترمرکزی در تهران)

کارورزی 2

کلیه‌ی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بندهای الف – ب – ج به منظور انجام امور تورگردانی و آشنایی با کلیه‌ی فعالیت های مربوط به بستن تور و راهنمايان تور

انجام هر کارورزی به مدت 240 ساعت می‌بایست فقط در یک آژانس انجام شود. انجام کارورزی 2 می تواند در همان آژانس و یا آژانس منتخب دیگری نیز انجام شود.
*توجه داشته باشید 240 ساعت هر کارورزی قابل تفکیک و تقسیم در دو آژانس نخواهد بود.

رشته‌ی مدیریت هتلداری – مقطع کارشناسی

کارورزی 1

کلیه‌ ی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بندهای الف – ب – ج به منظور انجام امور تورگردانی و آشنایی با کلیه‌ی فعالیت های مربوط به بستن تور و راهنمايان تور

انجام هر کارورزی به مدت 240 ساعت می‌بایست فقط در یک آژانس انجام شود. انجام کارورزی 2 می تواند در همان آژانس و یا آژانس منتخب دیگری نیز انجام شود.

*توجه داشته باشید 240 ساعت هر کارورزی قابل تفکیک و تقسیم در دو آژانس نخواهد بود.
کلیه‌ ی هتل ها منحصرا در واحد غذا و نوشیدنی شامل : آشپزخانه، رستوران و کافی شاپ
کلیه ‌ی مراکز پذیرایی (انواع رستوران ها و تالارها و کافی شاپ ها)
کلیه ‌ی مراکز برگزار کننده تشریفات مراسم

کارورزی 2

کلیه‌ ی هتل ها و مراکز مهمان پذیر منحصرا در واحد اقامتی شامل : فرانت آفیس (پذیرش) و خانه داری
انجام هر کارورزی به مدت 240 ساعت می‌بایست فقط در یک هتل یا رستوران انجام شود.
انجام کارورزی 2 می تواند در همان هتل و یا هتل منتخب دیگری نیز انجام شود.
توجه داشته باشید 240 ساعت هر کارورزی قابل تفکیک و تقسیم در دو هتل یا دو رستوران نخواهد بود.

رشته‌ی هتلداری – مقطع کاردانی

کارورزی 1

کلیه‌ ی هتل ها و مراکز مهمان پذیر منحصرا در واحد اقامتی شامل : فرانت آفیس (پذیرش) و خانه داری

کارورزی 2

کلیه‌ی هتل ها منحصرا در واحد غذا و نوشیدنی شامل : آشپزخانه ، رستوران و کافی شاپ
کلیه ‌ی مراکز پذیرایی (انواع رستوران ها و تالارها و کافی شاپ ها)
انجام هر کارورزی به مدت 240 ساعت می‌بایست فقط در یک هتل انجام شود.
انجام کارورزی 2 می تواند در همان هتل و یا رستوران منتخب دیگری نیز انجام شود.
توجه داشته باشید 240 ساعت هر کارورزی قابل تفکیک و تقسیم در دو هتل یا رستوران نخواهد بود.

رشته‌ی معماری داخلی – مقطع کاردانی و کارشناسی

دفاتر فنی و معماری
شرکت‌های مهندسین مشاور
کارگاه‌های ساختمانی
پروژه‌های معماری داخلی
شرکت‌های طراحی دکوراسیون داخلی
شرکت‌های ساختمانی
شرکت‌های پیمانکار طراحی و ساخت
شهرداری (واحدهای مرتبط با معماری)
انجام هر کارورزی به مدت 240 ساعت است و کل زمان هر کارورزی می‌بایست در یک سازمان یا محل انجام شود.
انجام کارورزی 1 و 2 می تواند در یک محل و یا سازمان و یا در دو محل و سازمان منتخب دیگر انجام شود.
توجه داشته باشید 240 ساعت هر کارورزی قابل تفکیک و تقسیم در دو سازمان یا شرکت نخواهد بود.

 • نظر به سوالات مکرر دانشجویان از استادان و مرکز آموزش در خصوص محل کارورزی ؛ بدینوسیله  به اطلاع کلیه‌ی دانشجویانی که کارورزی 1 یا 2 را در نیمسال تابستان اخذ نموده اند میرساند:
 1. لطفا اطلاعیه های کانال را به همکلاسی های خود نیز اطلاع رسانی نمایید.
 2. دانشجویان عزیز به مقطع کاردانی و کارشناسی و رشته تحصیلی در اطلاعیه ها توجه بفرمایید.
 3. سازمان ها و محل های مجاز برای انجام کارورزی 1 و کارورزی 2
 • *رشته آشپزی*
 • *مقطع کاردانی و کارشناسی*